» Digitální tisk » Hlavičkový papír

Hlavičkový papír

Vyrobíme vám hlavičkové papíry přesně podle vašich potřeb v krátkých dodacích lhůtách! Vyberte nebo doplňte potřebné údaje, co nejdříve se vám ozveme s nabídkou, návrhem řešení nebo pro upřesnění informací.
Hlavičkový papír
Ilustrační obrázek
Cena bez DPH za 1 kspošleme vám nabídku Nápověda
Formát
Materiál
Barevnost
Počet motivů tisku Nápověda
Poznámka
Na tento produkt vám zpracujeme cenovou nabídku. Specifikujte
prosím potřebné parametry a množství a odešlete poptávku.
Bude se tisknout více variant
stejného výrobku? Uveďte počet
variant a do poptávaného množství
vyplňte celkové množství.
Poptat:
Množství 1:  ks
Množství 2:  ks
Množství 3:  ks


Hlavičkový papír

Hlavičkový papír zajistí, že odesílatel je pro příjemce snadno identifikovatelný a že korespondence je považována za oficiální a důvěryhodnou. Obvykle se používá pro korespondenci jako jsou dopisy, cenové nabídky a další dokumenty.

Nejčastěji je hlavičkový papír barevně předtištěný údaji, které společnost nebo organizaci identifikují: logo, název, adresa kontaktní údaje atd. Většina organizací používá svůj vlastní design, který odpovídá jejich vizuální identitě. Na hlavičkový papír se potřebné sdělení převážně dotiskuje už jen černou barvou a tím se snižují náklady na barevný tisk.

Používané materiály

Na výrobu hlavičkových papírů se používá nejčastěji ofsetový papír.

Ofsetový papír

Ofsetové papíry se obecně označují jako bezdřevé nenatírané papíry. Ve skutečnosti papíry dřevo obsahují, ale cesta od dřeva přes buničinu až k papíru je odlišná od dřevitých papírů. Ofsetové papíry mají od pohledu viditelnou strukturu. Barvy se do nich "vpíjí" a proto se na ně také dobře píše ručně. Tisk však nepůsobí tak jasně a kontrastně jako na křídových papírech.

Nenatírané papíry jsou vhodné pro dopisní a hlavičkové papíry, formuláře, školní sešity i učebnice, omalovánky, bloky nebo katalogy a publikace, které mají působit přírodněji.

V gramáži 80 g/m2 najdete podobný papír ve své pracovní nebo domácí tiskárně.

Co je gramáž papíru?

Gramáž papíru uvádí jeho plošnou hmotnost v gramech na metr čtvereční. Čím těžší je papír, tím je větší i jeho tloušťka. Přeneseně se tedy gramáží vyjadřuje tloušťka papíru.


© Copyright 2008-2024 MARTÍNEK CZ s.r.o.