» Digitální tisk » Brožura s šitou vazbou: katalog, sešit, časopis, návod

Brožura s šitou vazbou: katalog, sešit, časopis, návod

Vyrobíme vám brožury přesně podle vašich potřeb v krátkých dodacích lhůtách! Vyberte nebo doplňte potřebné údaje, co nejdříve se vám ozveme s nabídkou, návrhem řešení nebo pro upřesnění informací.

Brožura s šitou vazbou: katalog, sešit, časopis, návod
Ilustrační obrázek

Brožura s šitou vazbou: katalog, sešit, časopis, návod
Ilustrační obrázek


Cena bez DPH za 1 kspošleme vám nabídku Nápověda
Formát
Materiál
Obálka
Barevnost
Počet stran včetně obálky
Počet motivů tisku Nápověda
Poznámka
Na tento produkt vám zpracujeme cenovou nabídku. Specifikujte
prosím potřebné parametry a množství a odešlete poptávku.
Bude se tisknout více variant
stejného výrobku? Uveďte počet
variant a do poptávaného množství
vyplňte celkové množství.
Poptat:
Množství 1:  ks
Množství 2:  ks
Množství 3:  ks


Brožury

Brožura je tištěný dokument, který se obvykle skládá z jednoho nebo více listů papíru a je složený do menšího formátu. Brožury se používají k propagaci produktů nebo služeb, k informování veřejnosti o různých tématech, jako jsou například turistické atrakce, historické události, kulturní akce, a podobně.

Brožury se využívají v mnoha odvětvích a oblastech, například v reklamě, marketingu, turistice, vzdělávání, politice, vědě, umění a dalších. Brožury mohou být tištěny v malém počtu pro speciální akce nebo vysokém nákladu pro rozsáhlou distribuci. Vzhled a obsah brožury jsou velmi důležité pro to, aby byla úspěšná v komunikaci svého poselství a aby přilákala pozornost cílového publika.

Brožury je možné tisknout na velmi široké spektrum papírů, ať už se jedná o klasické křídové lesklé a matné papíry nebo ofsetové papíry.

Brožury u nás můžete tisknout i v malém nákladu a kdykoliv doobjednat dotisk.

Šitá vazba V1

Vazba V1 je označení používané pro knižní vazbu s měkkými deskami. Tento typ vazby je obvykle pružný a ohebný, což umožňuje snadné otevírání a prolistování výtisku. Vazba je tvořena přeloženými listy vloženými do sebe a sešitými obvykle drátěnými skobkami. Z důvodu skládání dvoulistů do sebe musí mít výsledný výrobek počet stran dělitelný čtyřmi.

Vazba V1 se často používá pro publikace s menším nákladem, jako jsou brožury, noviny, časopisy a některé druhy knih, například beletrie, učebnice, průvodci a podobně. Tento typ vazby umožňuje rychlejší a levnější výrobu a distribuci tištěného materiálu s menším počtem stran nebo menším nákladem než tvrdé a lepené vazby.

Vazba V1 má technická omezení v celkovém počtu listů. Podle tloušťky použitého papíru se maximální rozsah brožury s vazbou V1 pohybuje od 40 do 60 stran.

Formáty brožur

Brožury vám zhotovíme ve standardních formátech i v libovolných atypických velikostech.

Obálka a povrchová úprava brožur

Chtěli byste mít hodnotně působící brožury, které zaujmou na první pohled? Doporučujeme vyrobit obálku brožury ze silnějšího papíru než její obsah, případně obálku opatřit povrchovou úpravou použitím lesklé nebo matné laminace nebo laku.

Používané materiály

Ofsetový papír

Ofsetové papíry se obecně označují jako bezdřevé nenatírané papíry. Ve skutečnosti papíry dřevo obsahují, ale cesta od dřeva přes buničinu až k papíru je odlišná od dřevitých papírů. Ofsetové papíry mají od pohledu viditelnou strukturu. Barvy se do nich "vpíjí" a proto se na ně také dobře píše ručně. Tisk však nepůsobí tak jasně a kontrastně jako na křídových papírech.

Nenatírané papíry jsou vhodné pro dopisní a hlavičkové papíry, formuláře, školní sešity i učebnice, omalovánky, bloky nebo katalogy a publikace, které mají působit přírodněji.

V gramáži 80 g/m2 najdete podobný papír ve své pracovní nebo domácí tiskárně.

Křídový papír

Hlazený papír natíraný při výrobě dalšími vrstvami se označuje jako křídový papír. Bývá hladší a jemnější než nenatíraný ofsetový papír a hodí se pro reprezentativnější tisk. Barvy na tomto papíru působí živěji a pestřeji. Běžně se používá pro tisk letáků, kalendářů nebo katalogů.

Křídový papír je běžně dostupný v gramážích 90 až 350 g/m2 v matném nebo lesklém provedení. Typ povrchové úpravy má vliv nejen na vzhled papíru, ale i na podání barev při tisku.

Co je gramáž papíru?

Gramáž papíru uvádí jeho plošnou hmotnost v gramech na metr čtvereční. Čím těžší je papír, tím je větší i jeho tloušťka. Přeneseně se tedy gramáží vyjadřuje tloušťka papíru.


© Copyright 2008-2024 MARTÍNEK CZ s.r.o.