» Digitální tisk » Katalog s lepenou vazbou, lepená kniha |
Katalog s lepenou vazbou, lepená kniha
Katalogy a publikace s lepenou vazbou
Použití lepené vazby V2 je ideální pro výrobu mnoha druhů publikací, jako jsou například zpravodaje, katalogy, ročenky, knihy a další. Tento typ vazby umožňuje vytvářet publikace s dostatečnou kvalitou, zatímco zůstávají cenově dostupné.
Katalogy s lepenou vazbou jsou často používány v marketingových kampaních a pro prezentaci produktů a služeb. Tyto katalogy jsou obvykle tištěny na kvalitním papíře a mohou obsahovat fotografie produktů, popisy i ceny.
Tyto produkty u nás můžete tisknout v i malém nákladu a kdykoliv doobjednat dotisk.
Lepená vazba V2
Ve vazbě jsou jednotlivé listy skládané na sebe a jsou slepené speciálním lepidlem. Takto slepené listy jsou překryté měkkou obálkou. Vazba umožňuje tvořit publikace s větším počtem stran než vazba V1. Běžné jsou šířky hřbetu od 5 do 50 mm. Vazba má technická omezení v pevnosti, kdy při použití silnějšího křídového papíru může při častějším používání výtisku docházet k jeho rozpadání. Také se můžete setkat s nemožností blok plně rozevřít.
Publikace s lepenou vazbou jsou však cenově dostupnější než knižní vazby šité nití nebo vazby s tvrdými deskami a poskytují dobrou kvalitu v poměru k nákladům na zhotovení.
Formáty
Katalogy i další lepené publikace vám zhotovíme ve standardních formátech i v atypických velikostech.
Obálka a povrchová úprava
Chtěli byste mít hodnotně působící katalogy nebo publikace, které zaujmou na první pohled? Doporučujeme vyrobit obálku ze silnějšího papíru než obsah, případně obálku opatřit povrchovou úpravou použitím lesklé nebo matné laminace nebo laku.
Používané materiály
Ofsetový papír
Ofsetové papíry se obecně označují jako bezdřevé nenatírané papíry. Ve skutečnosti papíry dřevo obsahují, ale cesta od dřeva přes buničinu až k papíru je odlišná od dřevitých papírů. Ofsetové papíry mají od pohledu viditelnou strukturu. Barvy se do nich „vpíjí“ a proto se na ně také dobře píše ručně. Tisk však nepůsobí tak jasně a kontrastně jako na křídových papírech.
Nenatírané papíry jsou vhodné pro dopisní a hlavičkové papíry, formuláře, školní sešity i učebnice, omalovánky, bloky nebo katalogy a publikace, které mají působit přírodněji.
V gramáži 80 g/m2 najdete podobný papír ve své pracovní nebo domácí tiskárně.
Křídový papír
Hlazený papír natíraný při výrobě dalšími vrstvami se označuje jako křídový papír. Bývá hladší a jemnější než nenatíraný ofsetový papír a hodí se pro reprezentativnější tisk. Barvy na tomto papíru působí živěji a pestřeji. Běžně se používá pro tisk letáků, kalendářů nebo katalogů.
Křídový papír je běžně dostupný v gramážích 90 až 350 g/m2 v matném nebo lesklém provedení. Typ povrchové úpravy má vliv nejen na vzhled papíru, ale i na podání barev při tisku.
Co je gramáž papíru?
Gramáž papíru uvádí jeho plošnou hmotnost v gramech na metr čtvereční. Čím těžší je papír, tím je větší i jeho tloušťka. Přeneseně se tedy gramáží vyjadřuje tloušťka papíru.